Şahin: “ Mutsuzluk Kilo Vermeye Engel”

Uzman Klinik Psikolog Sinem Gül Şahin, tarafından yapılan açıklamada, mutsuzluğun kilo vermeye engel bir faktör olduğu belirtildi.

18 Haziran 2016 Cumartesi, 00:32
babadan-ogula-miras-kadina-siddet

Uzman Klinik Psikolog Sinem Gül Şahin, Haziran ayının gelmesiyle birlikte ülke genelinde sıcak havaların arttığı ve buna bağlı olarak bireylerin kilo verme uğraşına girdiğini söyledi. Bireylerin stresli olduğu dönemlerde kilo vermelerinin daha zor olduğunu belirten Şahin, insanların hormon salınımın başlamasında en büyük etkenin mutluluk olduğunu söyledi. İnsanların vücutlarında genel olarak depo yağlarının olduğunu ve buna bağlı olarak kilo verilmesinin zor olduğunu belirten Şahin, bu yağların vücuttan atılmasının tek olanağının mutluluk ve huzur olduğunu söyledi.

Sağlıklı bir uykunun insan vücudu için öneminden bahseden Psikolog Sinem Gül Şahin, bireylerin yaptığı spordan verim alabilmeleri için günde en az 6 saat uyuması gerektiğini söyledi. Uykusuz bir bedenin yorgun bir beden olduğunu ifade eden Gül Şahin, böyle bir bedenin spordan alacağı verimi düşüreceğine işaret etti. Bireylerin stresli bir dönemden geçerken uyku düzenini bozulacağını ifade eden Şahin, öncelikle insanların hayatından mutsuzluk ve stresi çıkarması gerektiğini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir