Samsung S7’yi iPhone 6S’i Geride Bıraktı

Global anlamda akıllı telefon üreticileri firmaların arasında iki dev teknoloji enstitüsünün rekabetçi ortamında ki satış değerlerini birbiri ile karşılaştırmaya devam ediyor.

17 Temmuz 2016 Pazar, 06:15
galaxy-s7-iphone-6s-karsilastirma-1456067855

Global anlamda akıllı telefon üreticileri firmaların arasında iki dev olarak ifade edilen Apple ve Samsung, teknoloji enstitüsünün rekabetçi ortamında ki satış değerlerini birbiri ile karşılaştırmaya devam ediyor. Güney Kore firması Samsung’a yakın kaynaklar istatistiklerden önce Apple’ın taklitçilik yaptığını söylerken, Çin’in bazı bölgelerinde uygulanan iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’un satış yasağının altını çiziyorlar. Satış istatistiklerinde de Apple’ın geride olduğunu söyleyen kaynaklar Samsung Galaxy S serisinin en son üyesi, Galaxy S7 ve S7 Edge’nin, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’un satışından daha çok satış geliri elde ettiğini ifade ediyorlar.

WORDPANEL TARAFINDAN SUNULAN ARAŞTIRMAYA GÖRE DE ÖNDE OLAN FİRMA SAMSUNG

Global anlamda yaptığı anket ve değerlendirmeler ile sektörde saygın bir yer elde eden Wordpanel firması, iki telefonun satış grafiklerinin dünya genelinin de incelendiğinin ve önde gelen telefonun Samsung firmasına ait Galaxy serisinin Galaxy S7 ve S7 Edge modelinin olduğunu belirtiliyorlar. Uzmanlara göre yine Samsung marka akıllı telefonlara sahip olanların yüzde 45’inin Apple marka telefonları kullandıktan sonra Samsung’a dönmesi de söz konusu. Apple bütün bu istatistiklere ve verilere ne cevap verecek merak konusu olurken, iPhone kullanıcıları ise sosyal medya aracılığı ile Samsung’a ve ürünlerine tepki göstermeye devam ediyorlar.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir