Seda Sarıbaş, “Siyaset Ailemizde Zaten Vardı”

Aydın’da AK Parti Kadın Kolları İl Başkanlığı görevine getirilen eski “Türkiye Güzeli” Seda Sarıbaş, Aile bireylerinin siyasetin içinden gelen insanlar olduğu için kendinin zorluk çekmeyeceğini söyledi.

12 Haziran 2016 Pazar, 17:59
1251929_620x410

Eski Türkiye Güzeli Seda Sarıbaş, Aydın’da AK Parti Kadın Kolları İl Başkanlığı görevine getirilmesiyle ilgili bugün açıklamalarda bulundu. Babasının ve eşinin zaten siyaset içirişinden gelen insanlar olduğunu belirten Sarıbaş, getirilmiş olduğu görevin bilincinde olduğunu ve görevini layığı ile yerine getireceğini söyledi. AK Parti’nin Gençlik Kolları’na 2009 yılında kayıt olduğunu ifade eden Sarıbaş, o tarihten bu yana Didim ve Aydın Büyükşehir Belediyesi meclis üyeliği görevinde bulunduğu söyledi. 2006 yılında Miss Turkey Güzellik Yarışması’nı kazandıktan bir süre sonra modelliği bıraktığını ifade eden Sarıbaş, daha sonra eşiyle birlikte benzin işletmeciliği yaptığını, siyasetle ilgilenen bir ailesi olduğu içinde siyasete yakın bir insan olduğunu söyledi.

AA muhabirlerine açıklamalarda bulunan Aydın AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Seda Sarıbaş, getirildiği görevin kendisi için çok önemli bir görev olduğunu belirttiği açıklamalarda, AK Parti’nin ak yüzünü tüm ülke ile ileriye götüreceklerini söyledi. AK Parti’nin kuruluşundan bu yana bayanlara büyük önem verdiğini ifade eden Sarıbaş, tüm bayanların siyasetin içerisinde aktif görev alması gerektiğini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir