Sıcak Havalarda Burun Kanamalarına Dikkat!

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte kronik bir hastalık haline gelen burun kanaması hakkında uzmanlar alınması gerek önemler hakkında açıklamalarda bulunmaya devam ediyor.

06 Temmuz 2016 Çarşamba, 14:30

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte kronik bir hastalık haline gelen burun kanaması hakkında uzmanlar alınması gerek önemler hakkında açıklamalarda bulunmaya devam ediyor. Konuyla ilgili bugün açıklamalarda bulunan İzmir  ENTO Kulak Burun Boğaz Cerrahi Tıp Merkezi doktorlarından Op. Dr. Fırat Demirtaşoğlu, bireylerin sıcak havalarda güneş altında uzun süre kalması gerektiğini ve burun kanamasının meydana geldiği anda oturması ya da çömelmesi gerektiğini ifade etti. Burun kanaması anında bireylerin burun üzerine küçük buz koyması gerektiğini ve mümkünse tansiyonunu ölmesi gerektiğinin altını çizen Op. Dr. Fırat Demirtaşoğlu, yüksek tansiyon görülmemesi halinde bireyin başını hafif aşağı eğmesi ve burun kanatlarını hafice sıkması gerektiğini söyledi.

Kanamanın 5 ile 10 dakika arasında durmaması durumunda bireylerin sağlık kuruluşlarına intikal etmesi gerektiğine vurgu yapan Op. Dr. Fırat Demirtaşoğlu, burun kanaması durumunda bireylerin bu durumu hafife almaması gerektiğini söyledi. Burun kanamasının başlıca sebeplerinden bir tanesi olan burun kaşıması ve kabuk temizlenmesi hususunda bireyi uyaran Op. Dr. Fırat Demirtaşoğlu, mümkün olmadıkça bireylerin burunlarını karıştırmaması gerektiğini belirtti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir