Şimşek: “Gaziantep, Ortadoğu’daki Önemli Üretim Üssüdür”

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Gaziantep’te düzenlenen, 2016 OECD Türkiye Ekonomik İnceleme Raporu’nun tanıtım toplantısında açıklamalarda bulundu.

16 Temmuz 2016 Cumartesi, 15:40
simsek-yapisal-reform-yapilmali

Siyasi hayatını 23 ve 25. Dönem Hükümeti Gaziantep Milletvekili olarak başlayan ve daha sonra 61 ve 62. Dönem Hükümetinde Maliye Bakanlığı görevine getirilen ve şuanda AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından kurularak 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayına sunulan 65. Dönem Hükümetinde Başbakan Yardımcılığı görevine getirilen Mehmet Şimşek, Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OCED) Genel Sekreteri Angel Gurria ile birlikte Zeugma Mozaik Müzesi’nde, 2016 OECD Türkiye Ekonomik İnceleme Raporu’nun tanıtım toplantısını düzenlendi.

Düzenlenen tanıtım toplantısında basın muhabirlerine açıklamalardan bulunan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, toplantının ilk kez milletvekili olarak siyasi hayatına başladığı Gaziantep’te düzenlenmesinin kendisi için özel bir durum olduğunu ifade ederek, Gaziantep’in Ortadoğu’daki önemli üretim üslerinden biri olduğunu ifade etti. Gaziantep’teki başarının sadece büyüme olarak düşünülmemesi gerektiğini, iç huzur ve iç başarının da önemli bir faktör olduğunun altını çizen Başbakan Yardımcısı Şimşek, Gaziantep’te 350 bin Suriyeli mültecinin misafir edildiğini ve ırk ayrımının yapılmadan kardeşlik içerisinde yaşandığını belirterek, bununda büyümeyi etkilediğini ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir