Şişli Belediyesinde Silah Sesleri

Öğle saatlerinden sonra Şişli Belediye binasından silah sesleri yükseldi, ilk anlarda ne olduğunu anlamayan belediye çalışanları daha sonra acı gerçeği öğrendi

19 Temmuz 2016 Salı, 01:34
sisli-belediye-baskan-yardimcisi-candas-hayatini-kaybetti

Darülaceze de bulunan Şişli Belediyesi’nin yeni binasında öğleden sonra hareketli saatler yaşandı, saat 15.30 civarında binanın içinden birçok silah sesi duyuldu. Korku dolu anlar yaşayan Belediye çalışanları panik içerisinde binadan kaçışmaya başladılar. Bina içerisine anında müdahale eden güvenlik güçleri Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Candaş’ın makamında silahlı saldırıya uğradığını fark ettiler. Bina personeli olayı öğrendiği andan itibaren göz yaşlarına hakim olamadı. Başından vurulduğu tespit edilen Candaş’ı ağır yaralı olarak acilen en yakındaki Florence Nightingale Hastanesine götürüldü. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Candaş yaşamını yitirdi. Haberin Belediye binasında duyulması üzerine birçok çalışan göz yaşlarını tutamazken, bir çoğu da fenalaşarak olay yerine çağırılan 112 Acil Servis Ekipleri tarafından ilk müdahaleleri yapıldıktan sonra hastaneye kaldırıldılar.

SALDIRGANLAR YAKALANDI

Görgü tanıklarına göre 2 kişi olduğu iddia edilen saldırganlar bina güvenliği tarafından yakalanarak güvenlik güçlerine teslim edildiler. Belediyeden gelen açıklama da “ Candaş’ın daha önceden 2 defa silahla tehdit edilmiş ve bu durum hakkında Emniyet’e suç duyurusunda bulunmuştur. Kendisi tüm personelimiz tarafından çok sevilen bir meslektaşımızdı. Merhum Cemil Candaş’a yapılan bu hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz” açıklamasını yaptılar.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir