Sözcü Kalın’dan Rusya Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Rusya ile Türkiye arasındaki ikili ilişkilerde gelinen son noktayı kendi kaleminden ele aldığı ‘Ben Öteki ve Ötesi’ isimli kitabın imza töreninde basın mensuplarına açıkladı.

29 Haziran 2016 Çarşamba, 15:23
5772a93d67b0a976f0b61593

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Rusya ile Türkiye arasındaki ikili ilişkilerde gelinen son noktayı kendi kaleminden ele aldığı ‘Ben Öteki ve Ötesi’ isimli kitabın imza töreninde basın mensuplarına açıkladı. İlk olarak sözlerine bu anlamlı günden kendisini Kocatepe Camii Fuar Alanı’nda yalnız bırakmayan vatandaşlara teşekkür ederek başlayan Sözcü Kalın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın yapacağı telefon görüşmesine değinerek, görüşmenin bugün akşam saatlerinde yapılacağını söyledi. Görüşmenin gerçekleşmesi için geçtiğimiz gün Rusya ile Türkiye arasında önemli görüşmelerin sağlandığını ifade eden Sözcü Kalın, ikili ilişkilerin normalleşmesi için her iki ülkenin de olumlu adımlar atmaya başladığını söyledi.

Türkiye ile Rusya’nın bölgede iki güçlü ülke olduğunu belirten Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ortadaki sorunların kaldırılmasıyla birlikte her iki ülkenin ekonomik alanda daha ileriye gideceğine inandığını söyledi. Diğer yandan Suriye ile varılan mutabakat hakkında kısa bir değerlendirme yapan Sözcü Kalın, varılan anlaşmanın her iki ülkenin faydasına olduğunu ve artık Türkiye için önemli bir sürecin başlandığının altını çizdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir