Taşerona Yaş Sınırı Kapıda

Türkiye’nin başlıca gündem maddelerinden bir tanesi olan taşeron işçilerinin kadroya alınması hususunda yeni gelişmeler yaşandı.

22 Haziran 2016 Çarşamba, 18:19
taseron-calismasi-netlesiyor-yas-siniri

65.Dönem Hükümetinin göreve gelmesiyle birlikte taşeron işçilerinin kadroya alınması hususunda her geçen gün yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Konuyla ilgili Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan taslakta 700-720 bin taşeron işçisine yaş sınırlaması getirilmesi üzerinde duruluyor. Maliye Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalara Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yanı sıra Devlet Personel Başkanlığının da desteklerde bulunduğu ve yeni paketin önümüzdeki günlerde Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanacağı gelen bilgiler arasında.

Düzenlenen ilk tasarıya göre, 1 Kasım 2015’ten önce kamu kurum ve kuruluşlarında işe girenlerin düzenlemeden yararlanacağı yer alsa da konuya Devlet Personel Bakanlığının da dahil olmasıyla birlikte bu tarihten sonra işe girenlerinde kamuya girebileceği bir tasarı oluşturulacak. Maliye Bakanlığı tarafından yürütülen Taşeron çalışmasına ilişkin açıklamalarda bulunan üst düzey bir ekonomi yetkilisi, taşeronun kamuya alınması hususunda yapılan çalışmalarda üzerinde durdukları konunun, öncelikle 1 Kasım 2015 ve öncesinde işe girenlerin kadroya alınması olduğunu söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir