TBMM Başkanı: “Bir Daha Kimse Darbeye Teşebbüs Edemeyecek”

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman, gün içerisinde Mecliste yaptığı konuşmasında, Türkiye’de bir daha kimsenin darbeye teşebbüs edemeyeceğini söyledi.

21 Temmuz 2016 Perşembe, 03:09
tbmm_baskani

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken’nin de katıldığı toplantıda Türkiye gündemine dair önemli mesajlar verdi. Türkiye’nin 15 Temmuz Darbe girişimi sonrası büyük bir ders çıkarttığını ve bir daha kimsenin darbeye kalkışamaması için gerekli önemlerin aldığını ifade eden Başkan Kahraman, Türkiye’yi bölmek isteyen şer ocaklarına asla izin vermeyeceklerini ve Türk Bayrağı’nı kimsenin yere indiremeyeceğini net bir dille belirtti. Türkiye üzerinde çeşitli hesapların yapıldığını ve devlet içerinde paralel devlet kurulmaya kalkışıldığını ifade eden Başkan Kahraman, bu ayaklanmaya kalkışanların tespit edilerek adalete teslim edileceğini söyledi.

HAİN SALDIRIDA TBMM HEDEF ALINDI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yaşanılan darbe girişiminde Türkiye’nin kalbi olan TBMM’nin de hedef alındığını ve bu menfur saldırıyı gerçekleştirenlerin Türk Milleti tarafından asla unutulmayacağını ifade etti. Darbe girişimini halkın iradesinin geri püskürttüğünü belirten Başkan Hisarcıklıoğlu, Türk Milletinin kendi demokrasisine sahip çıktığını söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir