Teknisyen Bulut: “Klima Bakteri Üretiyor”

İklimlendirme ve Soğutma Klima Teknisyeni Mazlum Bulut, sıcak havalarda girilen bunalımdan kurtulmak amacıyla kullanılan klimanın bakteri ürettiğini ifade etti.

20 Haziran 2016 Pazartesi, 18:20
1466423036574

15 yıllık İklimlendirme ve Soğutma Klima Teknisyeni Mazlum Bulut, ülke genelinde hissedilen kavurucu sıcaklıklardan dolayı vatandaşların bilinçsiz olarak klima kullandığını belirtti. Özellikle yaza aylarında klimaların periyodik bakımının yapılması ve içerisinde bulunan filtrenin değişmesi vatandaşlarımız sağlığı açısından çok öenmli bir durum arz ettiğini belirten Teknisyen Bulut, klimaların düzenli bakımlarının yapılmadığındda çeşitli hastalıklara neden olacağını ve buna bağlı olarak, dışardan alınan havanın soğutularak içeri verilmesi sırasında klimanın fitrelerinde bakterilerin oluşabileceğini ve bu bakterilerin zatürreye neden olabileceğini belirtti.

Bireylerin evlerine taktıracak oldukları klimaların BTU’na dikkat etmeleri gerektiğini ifade eden İklimlendirme ve Soğutma Klima Teknisyeni Mazlum Bulut, oda büyüklüğüne göre klima tercihinin yapılmasının insan salığı için daha önemli olduğunu belirtti. Ayrıca Teknisyen Bulut, klima kullanımı esnasında tasarruf için pencerelerin ve kapıların kapalı tutulması gerektiğini ifade etti. Son olarak kliman kullanımı sırasında meydana gelen kokuya değinen Teknisyen Bulut, meydana gelen kokunun klima fitrelerinde oluşan bakterilerden kaynaklandığı açıkladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir