Telefonunu Cebinde Taşıyan Erkekler Dikkatli Olsun!

Uzmanlar telefonlarını ceplerinde taşıyan erkeklerin sperm kalitesini azalttığı için dikkatli olmalı gerektiğini açıkladı.

17 Temmuz 2016 Pazar, 06:25
18726

Yapılan araştırmalara göre erkeklerin pantolon ceplerinde taşımayı alışkanlık haline getirdiği telefon sperm kalitesini ciddi ölçüde azaltıyor. Uzmanlara göre pantolon ceplerinin testislere yakın olması baba olmayı zorlaştırıyor. Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen 100 fazla hastasını incelediğini ve erkeklerin telefonlarını sürekli kasık bölgelerine yakın taşıdıklarını geceleri dahi kapatmayıp yakınlarında tuttuklarını bunun da sperm kalitesini azaltarak baba olma ihtimalini azalttığını bunun yanında doğacak çocukların sağlıksız doğma ihtimali olduğunu belirtiyor.

ÇOCUK SAHİBİ OLMAK GÜN GEÇTİKÇE ZORLANIYOR

Kadınların telefonlarını çantalarında veya cüzdanlarında taşıdığı için bu tehlikeye daha az maruz kaldığı söyleyen uzmanlar erkeklerin telefonları cep ya da kemer bölgesinde taşımaları tehlikeyi erkekler yönünde artırmakta olduğunu söylüyorlar. Hastanelere çocuk sahibi olamayan bir çok çiftin başvurduğunu söyleyen Op. Dr. Görgen, gelişen teknoloji çağının getirdiği telefon bağımlılığı yüzünden kalitesiz sperm ve testislerde meydana gelecek başka hasarlar konusunda uyarıyor. Ayrıca Op. Dr. Görgen, yetişkinlerin çocukları ile teknoloji arasına mesafe koyması gerektiğinin altını çizdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir