TSK, IŞİD’e Ait 6 Hedefi Vurdu!

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından IŞİD’le mücadele kapsamında yürütülen operasyonlarda Suriye’deki 6 IŞİD hedefinin vurulduğu belirtildi.

19 Haziran 2016 Pazar, 14:13
125272

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından IŞİD’le mücadele kapsamında yürütülen operasyonlarda Suriye’den Türkiye’ye saldırı hazırlığında olduğu öğrenilen terör örgütü mensuplarının sığınak ve barınakları fırtına obüsleri ve zırhlı muhabere aracı ile yapılan atışlar sonucunda imha edildi. Diğer yandan operasyona koalisyon uçaklarının da destek verdiği ve 8 IŞİD’linin öldürüldüğü belirtildi.

Operasyonla ilgili Genelkurmay Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, Suriye’den Türkiye’ye saldırı hazırlığı içerisinde olduğun öğrenilen IŞİD terör örgütü mensuplarına,  Fırtına Obüsü ve Zırhlı  Muharebe Aracı (ZMA) atışları ile Koalisyon uçakları tarafından yapılan bir hava harekatı sonucunda imha edildiği ve bu kapsamda 8 IŞİD mensubunun öldürüldüğü açıklandı. Diğer yandan operasyon kapsamında Suriye’nin kuzeyinde bulunan bölgeye yapılan atışlarda, Katyuşa ve Havan silahlarından oluşan 6 hedefin kullanılamaz hale getirildiği bilgisine ulaşıldı.

Öte yandan çatışmaların durmak bilmediği ve zaman zaman sıcak temasların yaşandığı Türkmen Dağı’nda bir çok bölgenin kaybedildiği ve Türkmenlerin elinde sadece 2 3 köy kaldığı ortaya çıktı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir