TSK, “PKK ve DEAŞ Hedefleri İmha Edildi”

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından bölücü terör örgütü PKK mensuplarına ve Suriye’den Türkiye’ye hain bir saldırı hazırlığında olduğu öğrenilen DEAŞ terör örgütü mensuplarına ait hedefler vuruldu.

18 Haziran 2016 Cumartesi, 14:02
1648899

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından bölücü terör örgütü PKK mensuplarına ve Suriye’den Türkiye’ye hain bir saldırı hazırlığında olduğu öğrenilen DAŞ terör örgütüne ait hedefler vuruldu. Bu kapsamda TSK’ya ait birlikler Diyarbakır’ın Lice ilçesinde bölücü terör örgütü PKK mensuplarına ait olduğu tespit edilen 16 hedef kullanılamaz hale getirilirken, Suriye içerisinde konuşlanmış DEAŞ terör örgütü mensuplarına ait hedefler Fırtına obüsleriyle imha edildi. Ayıca güvenlik güçlerinden alınan bilgilere göre, Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Hakkari’nin Yüksekova ilçesi tamamen teröristlerden temizlenmek üzere olduğu öğrenildi.

Konuyla ilgili Genelkurmay Başkanlığı’nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, 10.05-10.41 saatleri arasında Diyarbakır’ın Lice ilçesi kırsalında anlık bir istihbaratın değerlendirildiği ve bu doğrultuda Türk Hava Kuvvetleri’ne ait savaş uçaklarıyla bölgede geniş çaplı bir operasyon yapıldığı belirtildi. Ayıca açıklamada, bölgede tespit edilen hedeflerin, bölücü terör örgütü PKK mensupları tarafından sığınak ve barınak olarak kullanıldığı ve bu kapsamda 16 hedefin kullanılamaz hale getirildiği açıklandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir