Türkmendağı’nda Çatışmalar Arttı!

Çatışmaların durmak bilmediği ve zaman zaman sıcak temasların yaşandığı Türkmendağı’nda bugün Esad’a ait birlikler bölgeye kara harekatı başlattı.

20 Haziran 2016 Pazartesi, 15:38
asd

Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Emin Bozoğlan’ın geçtiğimiz günlerdeki açıklamasında, bölgede sıcak temasların yaşandığı ve ellerinde sadece 2 3 tane büyük köyün kaldığı açıklanmıştı. Bugün ise bölgede çatışmaların daha da şiddetlendiği ve Esad’a ait birliklerin bölgeye kara harekatı düzenlediği bilgisine ulaşıldı.

Suriye’de Esad’a yakınlığı ile bilinen bir haber ajansından alınan bilgilere göre, Esad’a bağlı rejim güçlerinin sabahın ilk ışıklarında Türkmendağı’nda operasyon düzenledi ve belirlenen hedeflere nokta atışı top ve füze ile saldırdığı açıklandı. Diğer yandan bölgenin top ve füzeler ile imha edilmesinden sonra Türkmendağı’na kara harekatı başlatıldığı belirtildi.

Düzenlenen saldırılara  Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Emin Bozoğlan’ın bilgisi doğrultusunda muhaliflerin karşılık verdiği ve bölgede çatışmanın şiddetinin arttığı öğrenildi. Bölgedeki sıcak temasın Türkmenlerin elinde bulundurduğu en büyük yerleşim yeri olan Yayladağı’ndan da duyulduğu ve buradaki insanların tedirgin olduğu belirtildi.

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Esad’a bağlı rejim birliklerinin İsapınar ve Karamnlı köyünü eline geçirdiği açıklanmıştı. Bu kapsamda muhaliflerin tekrar bölgeye operasyon düzleyerek kaybettikleri toprakları geri aldığı belirtildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir