TÜRKONFED’den Kayyum Açıklaması

TÜRK Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Tarkan Kadooğlu, tarafından bugün yayınlanan yazılı açıklamada kayyum atamasına ilişkin düzenleme hakkında duyulan memnuniyet dile getirildi.

21 Haziran 2016 Salı, 13:33
aa

 

TÜRK Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Tarkan Kadooğlu, tarafından bugün yayınlanan yazılı açıklamada kayyum atamasına ilişkin düzenleme hakkında duyulan memnuniyet dile getirildi. Kayyum atamasına ilişkin bilinmezliklerin kayyum atama yetiklerinin genişletilmesiyle birlikte ortadan kalktığını ifade eden Başkan Kadooğlu, Danıştay Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nın değiştirilmesinin iş dünyasını olumlu yönden etkileyeceği ve yatırımların artacağını düşündüğünü belirterek, alınan karardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Düzenlenen tasarının ilk haliyle çıkması büyük tepkilere neden olabileceğinin yanı sıra yetkilerin kötüye kullanılmasına da olanak sağlayacaklarını düşündüklerini ifade eden TÜRKONFED Başkanı Kadooğlu, büyüme oranın 5.5’ten 3.5’e düştüğü bir ekonomik konjonktürde, bu düzenlemenin piyasası olumlu derece etkileyeceğini söyledi. Tasarının ilk çıktığı dönemde ülke ekonomisini iyileştirme hususunda katkıda bulunmayacağını kurum olarak belirttiklerinin altını çizen Başkan Kadooğlu, düzenlemeden kurum olarak memnuniyet duyduklarını söyledi.

Kayyum, Yasadışı yöntemlerle faaliyet gösteren özel kurumlara, şirketlere devletin el koyduktan sonra atadığı yönetici.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir