Vural: “AKP ve CHP Başkanlık Sistemi İçin Anlaştı”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Oktay Vural, Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Vural, başkanlı siteminin Türkiye’de uygulanması için CHP ve AKP’nin anlaştığını iddia etti.

16 Haziran 2016 Perşembe, 10:22
p

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Oktay Vural, Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı bir televizyon programında, Türkiye’ye ABD tarafından kullanılan başkanlık sistemini getirin demesini ve bunun üzerine Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklamaları değerlendirdi.

Başkanvekili Oktay Vural, iktidar ve muhalefet partisinin başkanlık sistemi konusunda çelişkiye düştüğü belirterek, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun 65. Hükümete orta niteliğinde attığı topu, AKP’nin gole çevireceğini iddia etti. Vural, AKP ve CHP’nin Türkiye üzerinden oyun oynamaya çalıştığını ve başkanlık sistemini al gülüm ver gülüm olarak nitelediklerini söyledi.

AKP ve CHP’nin Türkiye’yi adeta başkanlık sitemine sürüklediğini belirten MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, her iki partinin de Türkiye Cumhuriyeti’nin sistemi dışına çıkmak için adeta yarış halinde olduğunu belirtti. Vural, bu sebeplerden ötürü her iki partinin de ne kadar oynak olduğunu tüm Türkiye’nin gördüğü ifade etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir