YÖK Başkanı Saraç Sert Konuştu

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, düzenlenen konferansta Türkiye gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

19 Temmuz 2016 Salı, 03:04
yekta_saraç

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, kurum binasında düzenlenen konferansta Türkiye gündemine ve eğitim sistemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin milli iradesinin ve demokrasisinin her şeyin üzerinde ve kalıcı olduğunu ifade eden Saraç, yaşanan olayların ve darbe girişimlerinin sorumluları hakkında en ağır cezaların verilmesi gerektiğinin altını çizdi. Türkiye’nin gerek eğitim sistemi ile gerek ise ekonomi boyutları ile bulunduğu bölgede otoriter ve güçlü bir yapıya sahip olduğunu belirten Saraç, bu ilerlemeleri ve gelişmeleri çekemeyen ve sindiremeyen grupların kısa sürede tamamen yok edilmesi gerektiğini söyledi.

ÜNİVERSİTELERDE FETÖ ÜYESİ OLDUĞU BELİRLENEN KİŞİLER BARINDIRILMAMALI

Fethullahçı Terör Örgütünün gerçekleştirdiği faaliyetler ile artık küresel anlamda insanlığa bir tehdit haline geldiğini belirten Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, eğitim kurumları bu terörist ve terörize yapılardan tamamen temizlenmelidir, geleceğimizi emanet edeceğimiz bu vatanın evlatları, eğitim yuvalarında, bilim yuvalarında bu terörist grup ile kesinlikle karşı karşıya kalmamalıdır ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir